Рівненська торгово-промислова палата

Rivne Chamber of Commerce & Industry

«Ми впевнено дивимось у майбутнє
і відкриті до ділового співробітництва!»

Волинські торгиВолинські торги 2019 №01 (77) — Сервіс контакт №1 (2004) Інформація для бізнесу
         ДЕВ'ЯТЬ НАЙПОШИРЕНІШИХ ПОМИЛОК В УПРАВЛІННІ   
Те, що керівники припускаються помилок — чиста правда. Помилки — найприродніший доказ того, що ви вчитеся. Едісон одного разу сказав, що припустився 1000 помилок, перш ніж знайшов правильну від­повідь. Один з інструкторів лижної школи в Квебеку (Канада) запитав свого учня: "Ти вже зари­вався носом в сніг?" Такий собі Фрітц відповів набагато мудріше: “Якщо ти не падаєш, значить не вчишся." Ось вам і нагода поміркувати. Думайте. А ми наведе­мо 9 помилок в уп­равлінні, жертвою яких може стати як новачок, так і досвід­чений керівник.
 
         ДЕСЯТЬ НАЙКРАЩИХ БЕЗКОШТОВНИХ СПОСОБІВ ЗАОХОЧЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ   
Чи заохочуєте ви своїх працівників, коли вони того заслуговують? Сподіваємось що так! Чому? Заохочення працівників за хороше виконання роботи — це найкращий спосіб зберегти їхню зацікавленість роботою. Існує величезна кількість способів, як високо поцінувати і віддячити працівникам за хороше виконання роботи. Багато з цих способів, якщо і вимагають грошових затрат для їхнього здійснення, то дуже незначних. Ні, немає ніякої необхідності презентувати працівників відпочинком на Багамах чи виплачувати їм по 1000 доларів премії, чи дарувати позолочені кавоварки. Можливо це і дивно, але форми заохочення працівників, які наведено нижче, окрім того, що не вимагають витрат, є ще й стимулюючими. Не вірите нам? Спробуйте самі, і переконаєтесь!
 
         ВАША ФІРМА ТЕЖ Є ТОВАРОМ   
Продаж власного бізнесу — явище, нині звичне для багатьох підприємців. За теперішньої динаміки ринку в Україні щодня з одних рук до інших переходять сотні підприємств. 1999 року така доля спіткала (уявіть собі!) кожне дев\'яте підприємство. Далі подаємо деякі поради тим, хто продає власний бізнес вперше.
 
         ОХОРНЯЙТЕ ВАШУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ   

Адаптовано з Крадіжка конфіденційної інформації та комерційних секретів може виявитися настільки ж згубною для вашого бізнесу, як і шахрайство ваших співробітників. Наведені нижче поради допоможуть захистити ваш бізнес.
З матеріалів American Express® OPEN Small Business Network

 
         ВАША ФІРМА ТЕЖ Є ТОВАРОМ   
Продовження. Початок див. №6)
Продаж власного бізнесу — явище, нині звичне для багатьох підприємців. За теперішньої динаміки ринку в Україні щодня з одних рук до інших переходять сотні підприємств. 1999 року така доля спіткала (уявіть собі!) кожне дев'яте підприємство. Далі подаємо деякі поради тим, хто продає власний бізнес вперше.
 
         ЛЮДЯМ ТРЕБАДОВІРЯТИ! І ПЕРЕВІРЯТИ...   
Проблеми розтрат і крадіжок на підприємстві мають свою давню історію. Ще за часів британського короля Георга Ill (1760-1820 p.p.) юристи намагалися визначити правову суть крадіжок, що їх здійснювали слуги чи клерки. А що казати про сьогодення!.. Нині поведемо мову про злочини, що їх коять наймані працівники.
 
         РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОЇ ПОСАДОВОЇ ІНСТРУКЦІЇ   
Створення ефективної посадової інструкції перед тим, як ви почнете наймати людей, може допомогти вибрати найкращих кандидатів з величезної кількості претендентів. Інструкція, як правило, складається з двох частин — опису відповідальності в роботі і переліку ключових службових обов\'язків. Варто приділити достатньо часу і зусиль на складання даного документа. Двозначні, незрозумілі чи нечіткі формулювання можуть утруднити відбір кандидатури, оскільки ви точно не знатимете, чого вимагати від працівника. Точний опис посадових обов\'язків також важливий для складання оголошень з пошуку роботи службами зайнятості. Він допоможе вам зосередитися на тих навичках та здібностях людини, які вам необхідні, і наголосити у вашому оголошенні на цих якостях з метою залучення найкращих кандидатів.
 
         ПОПЕРЕДНЯ ОПЛАТА ЧИ БОРГ?   
"Хочеш втратити друга — дай йому в борг", — запевняє народна мудрість. Як чесний підприємець може провадити свій бізнес, якщо навколо сотні охочих залізти до його кишені? За все — попередня оплата! А що це, власне, таке — попередня оплата? Це спроба взяти у вас гроші в борг, тільки сума їх — значно більша. Взагалі ж справа виглядає не так вже й страшно: можна спокійно провадити бізнес і не боятися проплатити авансом навіть кілька тисяч гривень, якщо звести свій фінансовий ризик до мінімуму.
 
         ВДАЛИЙ ПРЕС-РЕЛІЗ   
Прес-реліз — це один з основних способів, завдяки якому ви зможете поширювати новини про свою компанію в засобах масової інформації.
 
         ЯК ПРАВИЛЬНО УКЛАСТИ УГОДУ   
Аксіома звучить так: "Усі ділові взаємини між суб'єктами ринку регламентовано в законодавстві й тих умовах, які сторони передбачили в обопільній угоді". Або, людською мовою: вашу співпрацю з партнерами регулюють закон і ваші двосторонні домовленості. Тому успіх ваших комерційних операцій прямо залежить від того, як складено ділову угоду й що в неї закладено. Саме угода визначає права й обов'язки сторін, їхню відповідальність, ціни, умови постачання послуг чи продукції, терміни взаємних розрахунків та їх порядок і т. ін.
 
         ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПІДПРИЄМЦЯ-ПОЧАТКІВЦЯ   
Ви захоплені однією-однісінькою ідеєю? Віддаєте усі сили, не бажаючи навіть думати про нові, свіжі підприємницькі "ходи"? Не варто присвячувати себе тільки одній бізнес-ідеї. Ідеї — це валюта підприємців. Влаштуйте собі захопливу гру: грайтеся подумки з різними ідеями, аналізуйте, котра з них може стати більше прибутковою.
 
         ПРАВИЛА УСПІХУ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ   
Робіть те, що вам подобається. Якщо ви ненавидите бізнес, у якому працюєте, то можете бути певні: це означає, що ви не досягнете в ньому успіху. Знайдіть ту ринкову нішу, в якій ваші справжні таланти й навички матимуть гідне застосування. Тут доречно пригадати такий вислів: "Якщо ви робите гроші у справі, яку любите, то ці гроші прийдуть до вас самі". Ви побоюєтеся змінити вид чи напрямок бізнесу? То пусте! Невдача — це добра можливість і нагода почати все спочатку, але виважено й продумано.
 
         ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ   
Якщо Ваше підприємство вже готове до впровадження сучасних інформаційних технологій, до використання інтернет для свого бізнесу, то Вам не обійтися без власного WEB-pecypcy. В той же час не варто розуміти використання Інтернет для бізнесу лише як створення свого WEB-сайту.
 
         WЕВ-САИТ ЯК ЗАСІБ ЕФЕКТИВНОЇ РЕКЛАМИ   
Internet проникає у всі сфери діяльності людини, і з кожним днем все більше людей усвідомлює, що власний сайт — це вже не данина моді, а реальна необхідність. Які ж ознаки повинен мати сучасний сайт?
 
         РОЗРОБЛЯЄМО БІЗНЕС-ПЛАН   
Цей план доконечно потрібен усім: — тим, у кого ви хочете позичити кошти, щоб започаткувати власну справу; — інвесторам; - вашим працівникам, які мають усвідомлювати свої перспективи та завдання; — вам, щоб об'єктивно проаналізувати свої ідеї, перевірити їх доцільність та реальність. Не маючи бізнес-плану, не варто взагалі братися до самостійної підприємницької діяльності, бо тоді ви просто виявитеся незахищеними перед десятками й сотнями несподіваних ризиків ринку.
 
         ДІЛОВІ ПЕРЕГОВОРИ   
Декілька практичних порад щодо ведення переговорів! Сподіваємося, що вже наступну ділову розмову ви проведете блискуче!
 
         ТЕХНОЛОГІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУ: ВІД ДОБРИХ НАМІРІВ ДО РЕАЛЬНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ   
Нашу консультаційну практику у вітчизняних організаціях можна представити як своєрідний біг з перешкодами. Під перешкодами розуміється систематичне доведення собі, оточуючим і потенційним клієнтам, що впровадження так званих західних методів керування можливе, нехай навіть і з урахуванням особливостей культурного середовища. Але для позитивного ефекту варто звернутись до професіоналів.
 
         ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ВСЕ ЧАСТІШЕ ЗАЛУЧАЮТЬ СТОРОННІХ КОНСУЛЬТАНТІВ   
У ринкових умовах існує постійна потреба в нових інструментах і методах, що допомагають підприємству стати більш ефективним. Конкуренція, що загострюється, стимулює необхідність суб'єктів ринку бути рентабельними, а отже, мати гранично необхідну кількість співробітників. Тому небагато фірм можуть собі дозволити утримувати у штаті аналітиків і консультантів, які, досліджуючи тенденції, зрушення, могли б оперативно підказати правильний крок на шляху до світлого майбутнього.
 
         ЭФФЕКТИВНОЕ ПЛАНИРОВАНИЕ УЧАСТИЯ В ВЫСТАВКАХ   
Участие в торговых ярмарках, выставках, конференциях дает вам уникальную возможность продать товар, у вас появляются новые идеи и возможности, вы можете найти новых поставщиков, оценить уровень конкуренции, приобрести новые контакты для сотрудничества, создать себе рекламу. Короче говоря, в течение одной торговой ярмарки вы можете достигнуть того, на что понадобились бы недели или месяцы, если бы вы не выставлялись. Это даже может позволить сохранить деньги. Согласно данным Центра Исследований Center for Exhibit Industry Research (CEIR) стать одним из лидеров по результатам торговой выставки обойдется на 62% дешевле, чем в процессе конкуренции среди себе подобных. Мовою оригіналу
 
         ВАМ ПОТРІБНО ВИЗНАЧИТИ КОД ТОВАРУ ЧИ ПРОДУКЦІЇ АБО ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ ПОХОДЖЕННЯ?   
На сьогоднішній день розвиток експорту з країн, що розвиваються, є одним із найдієвіших засобів стимулювання економічного росту. При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності питання визначення країни походження товарів та режиму, яким вони будуть користуватися при ввезенні на територію тієї чи іншої країни, є дуже важливим.
 
         КОРПОРАТИВНИЙ ІМІДЖ   
Стурбованість українських компаній стосовно того, як вони сприймаються певними групами громадськості різко зросла в середині 90-х років. В них почали створюватись підрозділи по зв'язках з громадськістю, основним завданням яких стало формування іміджу компанії. Корпоративний імідж, корпоративна марка привертають все більше уваги економістів, маркетологів, журналістів, культурологів, політологів, лінгвістів у всьому світі. (Продовження. Початок № 4 (2005))
 
         Як продати товар?    
Сучасні технології збуту набувають більш витончених форм
 
         Альтернатива державному суду   
 
         Лише на кращих чекає успіх    
 
         Залучити інвестора? Це просто!    
Незважаючи на все ще високу ризиковість інвестицій у вітчизняні підприємства, усі прогнози останнім часом зводяться до одного: кошти в український бізнес вкладати вигідно і незабаром інвестування в підприємства набуде широких масштабів. Крім того, якщо раніше, говорячи про Інвесторів, мали на увазі лише іноземні фінансові структури, то сьогодні поступово активізуються вітчизняні інвестори. З огляду на це, підприємцям потрібно вже сьогодні готуватись до залучення інвестицій у свій бізнес. Тож чим компанія може привабити інвестора?
 
         Чи є альтернатива демпінгу?
   
Часто трапляється така ситуація: ринок давно освоєний та розподілений між «акулами бізнесу». Здавалося б, уже нічого не загрожує його стабільності, а прибутки чітко розраховані на кілька років вперед. Та неочікувано на ринок виходять нові компанії, що, маючи власні стратегії освоєння ринку й інвестиції для їх впровадження, активно переманюють клієнтів у «старожилів» та змінюють уподобання споживачів на свою користь.
 
         26 квітня день інтелектуальної власності   
У будь-якій цивілізованій країні права інтелектуальної власності повинні бути такими ж святими і непорушними, як і право приватної власності. 5 березня 2007 року було оприлюднено рейтинг захищеності прав власності серед 70 найбільших країн світу. Україна в ньому посіла "почесне" 58 місце.
 
         Право інтелектуальної власності на торговельну марку   
Зважаючи на роль, яку в наш час відіграє інтелектуальна власність у світі, набуття, здійснення та захист прав інтелектуальної власності на комерційні позначення є актуальними. Сьогодні комерційні позначення (торговельні марки, географічні зазначення та комерційні (фірмові найменування)) є невід'ємним елементом ринкових відносин, важливим фактором підвищення конкурентоспроможності продукції та захисту від недобросовісної конкуренції.
 
         Європейський Союз побудований за інституційною системою   
Держави-члени делегують суверенне право на вирішення певних справ незалежним інституціям, які представляють інтереси Союзу в цілому, його країн та його громадян. Комісія традиційно опікується інтересами Союзу в цілому, в той час як кожний окремий національний уряд представлений в Раді Європейського Союзу, а Європейський Парламент напряму обирається громадянами. Тому, демократія та верховенство закону є наріжними каменями структури Європейського Союзу.
 
         ВИ БАЖАЄТЕ ОТРИМАТИ ШТРИХОВИЙ КОД НА ПРОДУКЦІЮ ТА ДОЛУЧИТИСЯ ДО ВСЕСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ GS1?   
Наприкінці 1960-х років виробники та торгівля в розвинених країнах почали відчувати все більшу потребу автоматизувати свої процеси. З метою забезпечення єдиних стандартів та методик автоматичної ідентифікації та електронної передачі інформації були створені відповідальні організації: в 1972 році в США розпочала діяльність Uniform Code Council (UCC), а в 1977 році в Європі — Європейська асоціація товарної нумерації EAN (European Article Numbering). Європейська організація створена за ініціативою виробників та дистриб'юторів дванадцяти європейських країн. Європейська система товарної нумерації стала логічним розвитком американської системи UPC, що на той час вже використовувалась у США та Канаді.
 
         Франчайзинг набуває нових форм   
Дивна ситуація склалася в Україні з франчайзингом: вже два роки поспіль спостерігається бурхливий розвиток цього сегменту, проте для значної кількості людей поняття “франчайзинг” досі залишається невідомим. Втім, найцікавіше питання в тому, що ж примушує підприємців відмовлятись від реалізації своїх ідей, від власної неповторності та індивідуальності та працювати у франчайзинговій мережі, де головна умова до підприємців — бути схожим один на одного?
 

КУРСИ ВАЛЮТ

USD | finance com uaRUR | finance com ua
EUR | finance com ua 

КОНТАКТИ

Адреса:
м.Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 19

тел.:
(0362) 26-38-66, 26-96-74

тел./ факс:
(0362) 26-38-66, 26-96-74,

rcci@rivne.com
www.rcci.rivne.com